ست کردن مبل و کوسن

کوسن ها در مبلمان جایگاه ویژه ای دارند و در کنار جنبه ی راحتی، حسی که به فضا منتقل می کنند بسیار تأثیرگذار است. به همین دلیل علاوه بر انتخاب دقیق رنگ و طرح و شکل آنها، چیدمان کوسن ها نیز بسیار مهم است.کوسن مبل

کوسن مبلدکوراسیون منزل

کوسن مبل

چه کوسنی برای چه مبلی ؟

سخت ترین زمان برای انتخاب کوسن ها موقع انتخاب طرح و رنگ آنهاست. این که بدانیم چه کوسنی برای چه مبلی مناسب است. آیا یک کوسن با طرح و نقشه خاص و حتی رنگ متفاوت اش به دکوراسیون خانه می آید یا نه؟ آیا باید به رنگ مبل و حتی تم اصلی هم در زمان خرید کوسن دقت کرد؟ آیا کوسن های یکدست رنگی خانه را شلوغ نمی کنند یا طرح های گل دار فقط به درد مبل هایی با روکش ساده می خورند؟ خلاصه این که چه کوسنی برای چه مبلی خوب است؟جواب این سؤال ها را می توانید در اینجا بخوانید:

  • اگر می خواهید که 2 کوسن روی یک مبل قرار بدهید بهترین روش این است که هردوی آنها شبیه به هم نباشند. بهتر است یکی را بدون طرح و رنگی انتخاب کنید و دیگری را طرح دار. ولی در رابطه با کاناپه بهتر است آنها یک جور باشند. یا ساده یا طرح دار!

کوسن مبل

چه کوسنی برای چه مبلی؟

  • برای مبل های بلند مانند کاناپه های سه نفره بهتر است 2 کوسن رنگی ساده در 2 طرف دسته مبل قرار بدهید. آن هم با رنگی در طیف رنگ مبل و بعد در کنار هر کدام از آنها یک کوسن طرح دار متناسب با رنگ دکوراسیون خانه بگذارید. می توانید حتی یک کوسن طرح دار در وسط مبل بگذارید و بی خیال جفت کردن کوسن ها شوید.

کوسن مبل

چه کوسنی برای چه مبلی؟

  • از این که طرح های مختلف را با هم استفاده کنید ابایی نداشته باشید. فقط کافی است مطمئن باشید کوسن هایتان حداقل در یک رنگ با هم مشترک هستند. این طوری می توانید گل دارها را با راه راه کنار هم بگذارید و از شلوغی هم نترسید.

کوسن مبل

چه کوسنی برای چه مبلی؟

  • اگر کوسن ها را با طرح های مختلف انتخاب می کنید، باید به اندازه و تنوع طرح ها هم دقت داشته باشید. مثلاً اگر یک کوسن گل های ریز دارد باید کوسن دیگر را با طرح گل های درشت انتخاب کنید. یا اصلاً بی خیال طرح مشابه شوید.

کوسن مبل

چه کوسنی برای چه مبلی؟

  • اگر خیال دارید هم برای کاناپه بزرگ خانه کوسن بگیرید و هم روی مبل های تک نفره بالشتک بگذارید کمی به کار گروهی هم توجه کنید. یعنی این که لازم نیست که حتماً کوسن های روی مبل ها با کوسن روی کاناپه یکی باشد اما باید تا جای ممکن هارمونی داشته باشند. این هارمونی می تواند از نظر طیف رنگ، طرح یاحتی شکل و اندازه باشد. یک جوری که انگار کوسن ها با هم هستند و نیستند!

 کوسن مبل

چه کوسنی برای چه مبلی؟

یک راه حل جالب و کاربردی برای چیدمان کوسن ها، اجرای نسبت 2-2-1 است که ایده ای ساده برای دست یابی به نتایجی تماشایی می باشد. به سادگی دو کوسن مربع شکل هم سایز و هم الگو را در نقاط انتهایی کاناپه ی خود قرار دهید، دو کوسن کوچک تر با الگوهایی متفاوت از قبلی ها را کنار آنها بگذارید و در آخر یک کوسن مستطیل شکل برای مرکز انتخاب کنید. اندازه بندی پله پله و رنگ و الگوهای مختلف جذابیت بالایی ایجاد می کند. این شیوه ی آسان و ارزان به شما کمک می کند مبل تان زیباتر از همیشه در دکوراسیون منزل تان جلوه کند.

شکی نیست که شما هم مثل من با دیدن این کوسن های خوش رنگ و خوش طرح، دلتان می خواهد کوسن های قدیمی تان را حال و هوایی تازه بخشید. من پیشنهاد می کنم خودتان دست به کار شوید. برای این کار پیش از همه نیاز به پارچه های زیبا و خوش نقش و نگار دارید.

منبع: نمناک