در این مقاله به 10 اشتباهی که در عرضه خدمات دیجیتال مارکتینگ آژانس های دیجیتال مارکتینگ با آن دست و پنجه نرم میکنند.

اگر شما برای ارائه خدمات دیجیتال به مشتریان خود مشتاق هستید این مقاله بر اساس تجربیات صاحبان آژانس ها، متخصصان بازاریابی دیجیتال و گروه ها و کانال تلگرام دیجیتال مارکتینگ تهیه و تدوین شده است

امیدواریم بتوانیم با انتشار این اشتباهات و راه کارهای پیشنهادی مجموعه خود و مشتریان را از تحمیل هزینه ها و اتلاف وقت جلوگیری کنید.

اشتباه 1: بدون داشتن برنامه تمامی خدمات دیجیتال را برای مشتریان خود ارائه می کنند:

داشتن برنامه برای  خدمات بازاریابی دیجیتالی  گسترده و جدید برای تمرکز داشتن بر روی خدماتی که ارائه می کنید مهم است.  معمولا بیشتر  شرکت های دیجیتال مارکتینگ  بیان می کنند که  هر کاری را برای مشتریان خود انجام می دهند اما اگر اینکار بدون برنامه انجام شود می تواند بسیار آسیب رسان باشد.

خدمات را به صورت مرحله ای ایجاد کنید:

با گذشت زمان و کسب مهارت ها و تجربه های مورد نیاز، می توانید خدمات خود را نیز توسعه دهید. اما سعی کنید این خدمات را به صورت مرحله ای و گام به گام بسازید. حتما می پرسید چرا؟  اگر به قول خودمان آچار فرانسه هستید و می توانید همه خدمات را در اختیار مشتریان خود قرار دهید مشکلی بابت ارائه همه خدمات در یک زمان واحد نخواهید داشت اما اگر چنین نیست باید  مهارت های مورد نیاز را یاد بگیرید یا افرادی را برای اینکار استخدام کنید.

لازم نیست زیاد تخصصی باشید:

بیشتر افراد بر این باورند که داشتن تخصص زیاد  لازم و اجباری است اما من فکر می کنم چنین موضوعی صحت ندارد. این طرز فکر بسیار سخت گیرانه است.  می توانید به یک حوزه کاری  یا خدمات گسترده پایبند باشید اما  داشتن خدمات مرتبط نیز عالی است. به عنوان مثال فرض کنید که به عنوان  طراح وب سایت  کار خود را آغاز می کنید و آژانسی را برای آن می سازید اما بعدا می توانید مدیریت ترافیک سایت و خدمات بهینه سازی نرخ تبدیل را نیز به خدمات خود اضافه کنید. این ها با هم کار می کنند و کمتر از ارائه خدمات  تبلیغ در رسانه های اجتماعی  تصادفی هستند  ( ممکن است تبلیغ در رسانه های اجتماعی ربطی به شما و کسب وکارتان نداشته باشد).

اشتباه 2:  مدل "ما همیشه می توانیم همه چیز را برونسپاری کنیم" را اتخاذ می کنند

به خاطر داشته باشید که در  خدمات دیجیتال مارکتینگ  برونسپاری کردن همیشه مرز و محدودیتی خواهد داشت.  به همین خاطر باید درک درستی از  کار شرکای خارج از شرکت داشته باشید. آیا آن ها می توانند در بازه زمانی واقعی  کار را تحویل دهند؟ آیا بازه زمانی منطقی را برای اتمام پروژه پیشنهاد می کنند؟ در پروپوزال خود مواد مهمی را  نادیده گرفته اند؟ داشتن درجه ای از دانش برای برونسپاری بسیار مهم است. به همین خاطر باید بتوانید هزینه های پیشنهادی آن ها را بررسی کنید و بر اساس نیاز مشتری تصمیم بگیرید.

دانستن پیشنهاد ارزشمند شریک کاری:

بدون اینکه درک درستی از ارزشمند بودن پیشنهاد افراد داشته باشید نمی توانید آن ها را قبول کنید.  اگر پروژه در موعد مقرر تحویل داده نشود رابطه شما با مشتری کلا خراب می شود و بودجه موجود از دست می رود.  حتی اگر می خواهید پروژه را برونسپاری کنید باز هم باید زمانی را برای مدیریت آن اختصاص دهید. البته این موضوع بدین معنا نیست که نباید از مترجمان، فریلنسرها یا سایر افراد در پروژه های خود استفاده کنید.  این موضوع اغلب می تواند یک روش مفید برای ایجاد خدمات سایت و کاهش اختلال به هنگامی باشد که اعضای تیم شرکت را ترک می کنند.

از استعدادهای داخل شرکت استفاده کنید

قبل از اینکه چنین کاری را انجام دهید باید مطمئن شوید که در حال حاضر مهارت های مورد نیاز برای انجام پروژه ها را در داخل شرکت خود دارید.  زمانی که آژانس هایی با اندازه منطقی، مهارت های تیم خود را بررسی می کنند و تجارب گذشته را مرور می نمایند شگفت زده می شوند. در برخی از موارد ممکن است متوجه شوند، طراحی که در تیم حضور دارد می تواند مهارت توسعه فرانت اند را نیز داشته باشد.   در چنین شرایطی می توان از مهارت های طراح برای سایت های کوچک، ایجاد بنر یا ایمیل استفاده کرد.

اشتباه 3: نمی دانند خدمات مختلف بازاریابی دیجیتال را چگونه قیمت گذاری کنند

این موضوع می تواند برای شرکت ها بسیار دردسرساز باشد.  شرکت ها گزینه های مختلفی برای قیمت گذاری خدمات خود دارند.  این قیمت ها بر مبنای زمان یا ارزش مشخص می شود.  اینکه بدانید چه نرخی را بر روی خدمات خود اعمال کنید  و یک پروژه معمولی چه هزینه ای دارد، شما را مطمئن می سازد که   بودجه کمتری نسبت به بودجه واقعی بیان نمی کنید.

مدیریت بودجه ها و هزینه ها:

بزودی مقاله ای در این باره در  وبلاگ دیجیتال مارکتینگ  کروشه منتشر خواهیم کرد که به همراه آن نیز قالب بودجه بندی نیز وجود دارد.

درک تمامی نیازهای مشتریان:

هر مدلی که در شرکت خود به کار می برید باید مطمئن شوید که تمامی عناصر فعالیت هایی که  برای مشتری انجام می ده